top of page

ANTALYA DUDAK DOLGUSU

Op Dr Gökhan Özerdem 

Antalya Estetik Cerrahi 

DUDAK DOLGUSU ANTALYA FİYATLARI

Dudak Dolgu Uygulaması
Dudak Şekillendirme-Büyütme

Dudaklar fonksiyonu yanında çekici bir estetik görünüm için de çok önemli yapılardır. Parlak, dolgun ve estetik olarak güzel dudaklar fark edilmeyi sağladığından istenilen bir durumdur. Ameliyat olmadan daha kalın ve güzel dudaklara artık geçici dolgu maddeleri ile 10 dakika içinde ulaşmak mümkün olduğu için rağbet de artmıştır. 

Dudak dolgusu ile dudaktaki asimetriler (neredeyse tüm insanlarda bulunmaktadır) giderilmekte veya azaltılmakta, alt-üst dudak arasındaki altın oran sağlanabilmekte, dudak konturu da verilerek daha dolgun ve canlı dudaklar elde edilebilmektedir.

Lokal uyuşturucu kremler ve soğuk uygulama ile hastaların neredeyse tamamına yakınında az ağrılı bir uygulama sağlanabilir. Uygulama sonrası, içeriğin içindeki ek lokal anestezik madde nedeni ile1-2 saat kadar dudakların uyuşuk kalması normaldir. Bu süre zarfında çok soğuk veya çok sıcak içeceklerin tüketilmemesi önerilmektedir.


Kalıcılık geçici dolgu maddelerinde 6-12 arasında değişmektedir. Yağ enjeksiyonlarında ise bu süre çok daha uzundur. Etki süresi kişiler arasında farklılık göstermektedir. Uzun süreli ve sık dolgu maddesi kullanılan hastaların dolgularının 5-6 ay gibi kısa sürede eridiğini anlattığını da sık görebilirsiniz. Bu vücudun adaptasyonu ile ilgili bir olaydır.

Dolgu maddelerinin vücut tarafından emilebilir olması aslında güvenliklerini de arttıran bir durumdur. Sentetik kalıcı dolgular bu nedenle de pek önerilmemektedir. Çünkü her hangi bir probleme neden olduklarında dokulardan temizlenmeleri çok zordur. Bu nedenle de silikon enjeksiyonları artık uygulanmamaktadır. Kalıcı ürünler, özellikle de konunun uzmanı olmayan kişiler tarafından yapıldığında istenmeyen ve geriye dönüşü mümkün olmayan sonuçlar görülebilir.

Tüm dolgu estetiği uygulamalarında olduğu gibi estetik dudak dolgusu mutlaka deneyimli bir uzman doktor (Sağlık Bakanlığı diploması olan) tarafından yapılmalıdır.. Dolayısıyla her uygulayıcının farklı sonuçlar elde etmesi de son derece doğaldır. Estetik Plastik Cerrah adeta bir heykeltıraş gibi (ancak alçı-taş yerine dudak dolgusunu kullanarak) dudağınıza şekil vermeye çalışır, ancak bu noktada kişisel farklılıkların devreye girmesi son derece doğaldır.

Dudak dolgusu ideal tıbbi koşullarda, temiz bir ortamda yapılmalıdır, hatta yağ enjeksiyonu söz konusu ise sterilizasyon çok önemlidir. İlk 4 saat süreyle ruj gibi maddelerin dudak üzerine kullanılmaması önerilmektedir. Hatta uygulama sonrası tek bir antibiyotik hap alınmasını bile söyleyenler vardır.

Aşırı dolgu maddesi verilmeyerek daha doğal görüntüye ulaşmak mümkündür. Dolguyu uygun dozda ve dolguyu eşit miktarda dağıtarak yapmak önemlidir. Kişi eğer arzu ederse ek seanslarla ek dolgular yaptırarak ölçüsünü kendi ayarlayabilmektedir. 

Op Dr Gökhan Özerdem ASPS, ISAPS, TPRCD
Antalya Estetik ve Plastik Cerrah

Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem
Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem

Doktorunuza direk resimleriniz ile danışın,
estetik ameliyatınız için fiyat bilgisi alın!
(Sadece mesaj ile lütfen) 
+90 532 370 04 14

Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem
Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem
Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem
Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem
Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem

+90 549 727 40 10

+44 7400 57 18 13

+90 538 619 16 19

+90 507 033 75 99

+90 532 370 04 14

 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

gökhan özerdem instagram
bottom of page